جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

چرا باید کتاب بخوانیم؟!

  چرا باید کتاب بخوانیم؟!

  کتاب؟؟! کتاب میخوام چکار؟ مگر چیزی هست که ندانم تا برای آموختنش کتاب بخوانم!؟ چرا باید کتاب بخوانم وقتی همه چیز را می شود در اینترنت پیدا کرد؟! اصلا کتاب از مد افتاده و لازم نیست کتاب بخوانیم! این ها بخشی از افکار انسان های جهان سوم است که بیشتر بدبختی های آن ها هم به همین افکار، بر می گردد!

  اما واقعا چرا باید کتاب بخوانیم!؟

  فرض کنید همین امروز یک نوزاد را که در لندن به دنیا آمده از خانواده اش جدا کنیم و او در جایی به دور از مردم پرورش دهیم، به گونه¬ای که هیچ کمبودی نداشته باشد به جز آموزش و یادگیری! حال اگر این انسان را بعد از پانزده سالگی دوباره به درون جامعه برگردانیم متوجه خواهیم شد که با یک انسان غارنشین طرفیم که هیچ چیزی از دنیای اطرافش نمی فهمد! با این مثال می خواهم به این نتیجه برسم که هر اندازه انسان از یادگیری دورتر باشد، به همان اندازه شباهت بیشتری به انسان های غار نشین دارد حتی اگر در یک کشور یا شهر پیشرفته و مدرن زندگی کند!
  انسان ها از آغاز خلقت شروع به یادگیری کرده اند و در این مسیر هر آنچه را که آموخته اند به نسل های بعد منتقل کرده اند و نسل های بعد هم چیزی به آن ها اضافه کرده و به دست بعدی ها رسانده اند، و همه ی این دانسته های بشری امروز در کتاب ها نوشته شده و به دست ما رسیده اند، بنابراین کسی از خواندن کتاب و آموزش دیدن محروم باشد دقیقا مانند کسی است که می خواهد تمام مسیر بشریت را از ابتدا خودش به تنهایی طی کند! اگر بخواهم یک مثال واضح تر بزنم باید خریدن یک کامپیوتر را بیان کنم. آیا هرگز دیده اید کسی که برای اولین بار می خواهد کامپیوتر بخرد بگوید میخواهم اولین کامپیوتری را بخرم که اولین بار اختراع شد؟؟! خیر، هرگز کسی چنین کاری نمی کند زیرا کسانی بوده اند که در طول ده ها سال علم کامپیوتر را پیشرفت داده و زحمت این کار را برای ما کشیده اند و ما امروز از آخرین دست آوردهای آن ها استفاده می کنیم و این قضیه برای سایر علوم و سایر مجهولات ذهنی انسان ها هم صادق است! به این معنی که ما اگر می خواهیم مسیر بشریت را از ابتدا و خودمان به تنهایی طی نکنیم باید آخرین دست آوردهای نسل های گذشته را بخوانیم، تا پاسخ مجهولات ذهنمان را با سریع ترین روش ممکن گرفته و از این نعمت بی منت و بی زحمت به سادگی بهرمند شویم.

  گاهی، سال ها یک سوال ساده ذهنمان را مشغول کرده و سخت به دنبال یافتن جواب آنیم غافل از اینکه جواب مورد پسند ما در یك کتاب نوشته شده و می شد با مطالعه آن کتاب به راحتی جواب را یافته و رشد فکری و عقلی خود را تسریع کنیم!

   


  این مطلب تا کنون 68 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 20 دي 1394
  منبع
  برچسب ها : کتاب ,انسان ,کرده ,جواب ,اولین ,کامپیوتر ,باید کتاب ,مسیر بشریت ,کتاب بخوانیم ,کتاب بخوانم ,کتاب بخوانیم؟ ,
  چرا باید کتاب بخوانیم؟!

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 10 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر