تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات


یک ایده، یک کار جمعی و یک نتیجه عالی ...

  بدون شک ریشه ی بسیاری از مشکلات جامعه ی ما، در مشکلات فرهنگی است، در واقع، اگر فرهنگ جامعه اصلاح شود و یا آنجا که، نیاز به فرهنگ سازی است، فرهنگ سازی انجام شود، در آن صورت نیروی جمعی حاصل از خواست تک تک افراد جامعه، در یک مسیر متحد می شود، و این نیرو آنچنان قوی و موثر است که می تواند هر مشکلی را حل کند.

  با همین نیت و در راستای حل بخشی از مشکلات فرهنگی منطقه در زمینه بازیافت منابع با ارزش که به عنوان زباله دور انداخته می شوند، کاری فرهنگی را در اداره آموزش و پرورش شهرستان دهگلان شروع کردیم که علاوه بر ارزش فرهنگی از لحاظ اقتصادی هم، بسیار به صرفه است. در این کار از دانش آموزان همه مدارس خواسته شد تا کاغذهای باطله ی انباشته شده در منازل خود را در مدرسه جمع کنند و ما در اداره آموزش و پرورش به عنوان مجری طرح، همه ی این کاغذهای را با هم جمع کرده و تحویل کارخانه ی بازیافت کاغذ می دهیم و درآمد حاصل از آن را به دانش آموزانی که مشارکت کرده اند هدیه کنیم.

  ایده ی این طرح از کجا آمد؟

  زمانی که در کتاب شیمی سال اول دبیرستان، بخش مربوط به بازیافت کاغذ را تدریس می کردم، مشاهده کردم که کشور ما در زمینه ی بازیافت کاغذ رتبه ی بسیار پایینی دارد، بنابراین تصمیم گرفتم برای حل این مشکل کاری بکنم! مدتی ذهنم درگیر این قضیه بود، تا اینکه متوجه شدم در حدود چهارده میلیون دانش آموز در ایران داریم، اگر هر کدام از آنها، فقط یک برگ کاغذ باطله به مدرسه تحویل دهند، 14 میلیون برگ کاغذ جمع می شود، قبلا می دانستم که برای تولید هر 3000 برگ کاغذ، باید یک درخت قطع شود! به این نتیجه رسیدم اگر 14 میلیون، را بر 3000(تعداد برگ به ازای قطع هر درخت) تقسیم کنیم، عدد 4666 به دست می آید، به عبارت دیگر دانش آموزان ایرانی می توانند هر روز 4666 درخت را از بریده شدن نجات دهند، اگر فقط، روزی یک برگ کاغذ باطله به مدرسه تحویل بدهند!

  فاز اول طرح در خرداد گذشته با موفقیت به اتمام رسید و فاز دوم آن در حال اجراست، با توجه به شروع اجرای طرح از اردیبهشت 94، به امید خدا، در اردیبهشت ماه 95، جشن تقدیر و تشکر از همکاران و دانش آموزان شرکت کننده در طرح را برگزار می کنیم.

   

   

  البته در اجرای این طرح بسیاری از دوستان، همکاران و مدیران مدارس مشارکت کردند، و اینجا لازم است از همه ی این عزیزان فرهنگ ساز، تشکر کنم و در صدر آنها از مدیر مردمی و توانای آموزش و پرورش دهگلان جناب آقای صالح نادری که برای کمک به ما از هیچ کوششی دریغ نکردند، بسیار سپاسگزارم. همچنین با تشکر از آقایان امیر ویسی،  صدیق محمدی و دوست بزرگوارم وحید عباسی، که در مراحل مختلف اجرای طرح به بنده کمک های زیادی کردند.

   و تشکر ویژه از سرکار خانم خباز، خبرنگار تیز بین و خوشفکر روزنامه جام جم که بدون اینکه ما در جریان باشیم، تیزبینانه کار ما را رصد و با مطرح کردن آن در روزنامه جام جم، موجبات اجرای آن را در بسیاری از شهرهای ایران فراهم کردند.

  بازیافت کاغذ نجات درختان است

   

   

  ما با این کار، درختان زیادی از بریده شدن نجات داده ایم، شما هم می توانید با جدا کردن کاغذ های باطله و تحویل آن به مراکز بازیافت یا خریداران محلی، علاوه بر کسب درآمد و ایجاد اشتغال، به داد درختان و طبیعت برسید...

  حفاظت از محیط زیست، حفاظت از زندگیست...


  این مطلب تا کنون 85 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : کاغذ ,بازیافت ,دانش ,فرهنگ ,باطله ,تحویل ,بازیافت کاغذ ,دانش آموزان ,مدرسه تحویل ,کاغذ باطله ,فرهنگ سازی ,
  یک ایده، یک کار جمعی و یک نتیجه عالی ...

تبلیغات


  Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 1 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر