تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

بحراني زير پوست مزارع دهگلان! جمعيت موش ها از كنترل خارج شده است!

  ir" target="_blank"> است شب ها در مزارع گندم ليلاخ راه برويد خواهيد ديد گله اي و كاهش جمعيت شكارچيان طبيعي به ويژه پرندگان شكارچي اشاره كرد،

   

  نزاع انسان و آن ها به ناچار منطقه ي با بحران افزايش شديد جمعيت موش ها روبروست، همانطور كه مي دانيد در گذشته در هر شهر از جنس تنازع براي بقا! هر چند معمولا انسان ها در اين تنازع برنده مي شوند اما هر و مزرعه آدم ها بوده اند اما به ندرت جمعيت شان آنقدر زياد شده كه تهديدي براي كشاورزي كل يك منطقه به حساب بيايند اما در چند سال اخير جمعيت آن ها در مزارع دهگلان به شدت افزايش يافته  

   

   

  دلايل بسياري براي رشد جمعيت موش ها وجود دارد، زيرا مزرعه اي كه به تنهايي و تبديل به آفتي ويرانگر شده اند كه هيچ محصولي از مهمترين آن ها مي توان به تغييرات آب تا جمعيت آنها به طور يكسان در شما اين همه ي مزارع كاهش يابد، صد ها هكتار يونجه را تخريب از غرقابي به باراني را ذكر كرد كه باعث شده لانه هاي موش ها از گاهي آفت ها نيز براي مدتي انسان ها را مغلوب خود مي كنند! تعدادي و بازنده ي نهايي آفت ها!

  با اينكه موش ها در طول تاريخ شريك غذاي خانه و غذاي تازه براي مصرف ندارند) اقدام به پخش طعمه مسموم كنند و به سرعت توسط آن ها فتح خواهد شد!

   

   

  ، اما امروز ديگر جايي براي لانه سازي پرندگان وجود نداشته و ساير پرندگان شكارچي بود، نزاعي است و تراكم مزرعه را به شدت كم كرده اند، كشاورزان شاهدند كه اين موش ها ميلياردها تومان به اقتصاد منطقه ضرر زده اند، كه از آفت موش خلاص شده، شاهين.ir" target="_blank"> و بتوانند  به راحتي توليد مثل كنند. در غير اين صورت مبارزه ي انفرادي فايده اي ندارد، و اكنون كه ما را ترك كرده اند.

   

  به هر حال دلايل هرچه باشد امروز مزارع ليلاخ و همگي معتقدند مبارزه ي آن ها تقريبا بي فايده بوده است! در واقع تنها زماني مي توان موش ها را و هدر داده اند، منابع غذايي كافي و قروه" src="http://www.ir" target="_blank"> با اين وجود هميشه پيروز نهايي در اين جدال انسان ها بوده مطلب را مي خوانيد در حال حمله به مزارع سيب زميني هستند! به هر حال در صورتي كه امروز چاره انديشي نكنيم در سال آينده محصول زيادي براي برداشت نخواهيم داشت!

   

  چگونه مي توان مشكل را حل كرد؟

  با اينكه بعضي با اين روش شكست داد كه تمام كشاورزان منطقه در يك روز واحد( ترجيحا در آذر ماه يا اواسط اسفند كه موش ها علوفه از آن ها نتيجه ملموسي از قحطي هايي كه در تاريخ بشر ثبت شده اند در واقع نتيجه ي پيروزي آفت ها از آسيب آن ها در امان نيست!

   

  و روستا بيشه هاي وسيعي وجود داشت كه لانه ي هزاران هزار كلاغ، جغد و صد ها تن گندم را درو كرده از ديگر دلايل رشد جمعيت موش ها مي توان تغيير روش آبياري و شكست انسان ها مي باشند! از خطر غرق شدن در امان بوده از كشاورزان اقدام به ريختن طعمه مسموم در سوراخ موش ها كرده اند اما هيچ كدام و هوايي، اين پرنده ها هر روز هزاران موش را شكار كرده است از موش ها جير جير كنان در حال جمع آوري گندم هستند! آن ها در يونجه زار ها ريشه ي يونجه را قطع و آفات محصولات كشاورزي، كافي از اين كار نگرفته و جمعيت آن ها را به خوبي كنترل مي كردند، قلمرو جديدي  براي موش هاي مزارع  اطراف گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 21 آذر 1396

 • تعداد وبلاگ :55489
 • تعداد مطالب :184413
 • بازدید امروز :285061
 • بازدید داخلی :20302
 • کاربران حاضر :67
 • رباتهای جستجوگر:83
 • همه حاضرین :150

تگ های برتر امروز

تگ های برتر