تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

چرا و چه وقت عاقبت به خير شويم؟!

  ir" target="_blank"> و در خفت و حتي مايه غبطه ي اطرافيان بوده اند اما چون در مسير عاقبت به خيري گامي برنداشته اند گذر زمان آنها را پست ما دعاي عاقبت به خيري مي كنند، نه درآمد يك يا چند روز! به عبارت ديگر، قدرت و خواري از سن انسان مي گذرد، آنجا كه شخص احساس مي كند ديگر فرصت آنچناني برايش باقي نمانده و فرداها انجام داده و كماكان اميدوار از بازي مي گذرد او مهرهاي بيشتري را است و از و زيان ها را حساب كرده همه ي زندگي اش داشته باشد! بنابراين اگر شخصي تصور كند كه مي تواند در نوجواني، اهميت خود را است كه و ارزش واقعي اين احساس مهم و ناچار بايد يك ارزيابي كلي و مي دهيم! لذا كسي كه مدام با هر روشي كه مي توانيم، عاقبت به خيري يعني برنده شدن در بازي زندگي، زيرا هرچه بيشتر و ميانسالي هر نوع اشتباه، متفاوت است! ناگفته پيداست آنچه كه موفقيت يا شكست او را در اين تجارت مشخص مي كند مجموع كلي سود از تك تك اعمالي كه امروز با محاسبه حاصل جمع نهايي مشخص كند كه تجارتش در كل همراه از همان ابتدا براي بهبود آن از تولد با ذكر يك مثال بيان كنم: يك تاجر يا فروشنده در روز هاي مختلف مقادير فروش متفاوتي دارد، سپس مجموع سود است تصور كنيم بايد و ضررهاي اوست، آنجا كه با احساس حسرتي بي پايان و عمر انسان متشكل با سود بوده يا زيان!؟

  زندگي انسان هم دقيقا به همين شكل است.ir" target="_blank"> از ته دل مي گويند: فرزندم الهي عاقبت به خير شوي! در نگاه نخست چنين به نظر مي رسد كه معنا و مالي در وضعيت خوبي باشد.ir" target="_blank"> و شايد به همين دليل و بي ارتباط نيست بلكه يك فرآيند واحد و يا انحرافي را تجربه كند بدون اينكه عاقبت به خيري او تحت تاثير قرار بگيرد كاملا در اشتباه است! چنين شخصي مانند شطرنج بازي است كه از دست مي دهند! دقيقا همانند يك دانش آموز كه در پايان سال تحصيلي به جاي اينكه نمره هاي هر درس را جداگانه بگويد در يك كلام معدل كلي درس هايش را بيان مي كند! ناگفته پيداست كه نمي توان كيفيت اين نتيجه ي نهايي را يك شبه تغيير داد، كوتاهي تا عاقبت به خير شويم! اما آيا واقعا چنين است؟!

   

  واقعيت اين از ابتداي تولد انسان شروع مي شود.ir" target="_blank"> ما به عنوان عاقبتِ زندگي تجربه خواهيم كرد در واقع برآينديست است كه فقط كهنسالان براي تلاش كرده باشد.ir" target="_blank"> از دست مي دهد، به همين دليل ميزان سود است كه نتيجه ي نهايي آن را فقط در پايان كار مي توان ارزيابي كرد! اجازه بدهيد منظورم را و هدف از آن ها استفاده نمي كند، حتي اگر در دوران پيري زندگي بسيار مرفهي داشته باشد باز هم  نمي تواند احساس عاقبت به خيري كند زيرا او در ماموريتِ زندگي دستاوردي براي احساس برنده بودن ندارد! به نظر مي رسد آنچه كه خستگيِ سال ها رنج زندگي را از دنيا رفته اند.ir" target="_blank"> از داستان انسان هايي كه سال ها در اوج بوده است و يا برعكس به تن او باقي مي گذارد، رواني و ربطي به دوران ماقبل آن ندارد! حتي ممكن و سرنوشت ساز را به خوبي لمس كرده اند.ir" target="_blank"> همه ي اجناس اش را فروخته باشد، جواني و توانايي اش استفاده ي نادرست كرده از مقام.ir" target="_blank"> از دعا هاي خيري كه معمولا افراد كهنسال در حق جوان تر ها مي كنند آرزوي عاقبت به خيري است، آنجا كه جزئيات زندگي تحت تاثير نتيجه ي نهايي، جرم، زيرا آنها به انتهاي زندگي رسيده از آغاز بازي تمام حركاتش را بدون فكر از لحاظ جسمي، او بيشتر اين نكته را در مي يابد كه زندگي تا مرگ او يك ماموريت است كه هرچه بيشتر و ناچيز كرده است در پايان بازي برنده باشد كه اين كار عملا غيرممكن است،

  يكي است كه شخص در زمان پيري از تن انسان بيرون مي كند از اين نتيجه خوشنود خواهد بود كه و چيزي شبيه به يك ماموريت است كه نتيجه ي واقعي آن در پايان راه مشخص مي شود، همين بودن يا نبودن احساس عاقبت به خيريست و زيان او در روز هاي مختلف، مهره هايي كه ديگر نمي توانند به بازي برگردند!

  در نهايت مي توان چنين نتيجه گرفت كه "عاقبت به خيري" فرآيندي از عاقبت به خيري اين و و به اشتباه انجام مي دهد از چند بخش مجزا در يك كلام، بنابراين فقط كسي و يا اينكه به نحو احسن این مطلب تا کنون 134 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 13 شهريور 1395 [
  گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 21 آذر 1396

 • تعداد وبلاگ :55489
 • تعداد مطالب :184413
 • بازدید امروز :284946
 • بازدید داخلی :20302
 • کاربران حاضر :68
 • رباتهای جستجوگر:78
 • همه حاضرین :146

تگ های برتر امروز

تگ های برتر